visszaélés bejelentési rendszer
visszaélés bejelentési rendszer
Miért van rá szükség?
A visszaélés bejelentési rendszer az ún. Panasztörvény (2023. évi XXV. tv) miatt szükséges kötelező rendszer. A törvényben meghatározott szervezeteknek, így nekünk is biztosítaniuk kell, hogy a dolgozók és a partnerek könnyen és biztonságosan tudjanak bejelentéseket tenni a gyanús vagy jogellenes tevékenységekről.
A Panasztörvény tehát vonatkozik minden, a Pénzmosás elleni törvény (Pmt.) hatálya alá tartozó könyvelő válallkozásra, az egyszemélyes könyvelőtől a nagy cégekig bezárólag mindenkire. Ennek révén az ügyfelek panaszt tehetnek a szolgáltatóval szemben bizonyos esetekben, amennyiben jogellenes visszaélést tapasztalnak.
A rendszer természetesen kezeli a „kamu” bejelentéseket is, ezzel elkerülve a felesleges zaklatásokat. Ezt maga a rendszer kezeli automatikusan, megfelelően szabályozva.
Ismerned KELL ezt a jogodat, hogy mit tehetsz akkor, ha visszaélnénk az adataiddal!
Részlet a tájékoztatóból, amit az alábbi linken tekinthetsz meg:
„A bejelentést írásban, elektronikus úton, a www.konyvelés.online weboldalon, a ’visszaélés bejelentése’ gombra kattintva lehet kezdeményezni. A foglalkoztató jogellenes, vagy annak feltételezett cselekménye, mulasztása miatt bejelentést tehet az, akinek a visszaélés munkavégzéssel összefüggő tevékenysége, vagy szerződéskötési folyamat során jutott tudomására.
A bejelentés során meg kell adni a foglalkoztató adószámát, illetve a bejelentő nevét, lakcímét, e-mail címét. A visszaélés bejelentésére jogosultak a foglalkoztató munkavállalói, volt munkavállalói, illetve a foglalkoztatóval szerződéses partnerei. (Részletesebb tájékoztatást a bejelentésre jogosultakról a bejelentő űrlap tartalmaz.)
A bejelentés megtételekor a bejelentőnek nyilatkoznia kell arról, hogy a bejelentést jóhiszeműen teszi kellő alappal feltételezi, hogy bejelentésben előadott körülmények megfelelnek a valóságnak. A rosszhiszeműen tett bejelentés továbbításra kerülhet az érintett személy és a hatáskörrel rendelkező hatóságok (harmadik személy) részére, amely polgári jogi és büntetőjogi jogkövetkezményekkel is járhat. A jóhiszeműen tett, de az eljárás során megalapozatlannak bizonyuló bejelentések esetén a vizsgálat harmadik személyek értesítése nélkül kerül lezárásra.
Az írásbeli bejelentés beérkezésétől számított hét napon belül a bejelentő visszaigazolást kap a bejelentés megtételéről. A visszaigazolás keretében a bejelentő általános tájékoztatást kap az eljárás szabályairól és az adatkezelési szabályokról.”
Keress meg, hogy átbeszéljük a neked megfelelő ajánlatot!

válts könyvelőt, ha:
-
nem az 1988-as évi I. Tv. alapján készíti a munkaidők nyilvántartását és a bérszámfejtést,
-
nem fuvarozók, szállítók könyvelésére specializálódott,
-
nem működik együtt a fentiekkel kapcsolatban, nem hajlandó váltani, megváltoztatni a működési módját, szakosodni,
-
nehéz a kapcsolattartás, együttműködés vele, vagy nehezen érhető el,
-
nincs megfelelő felelősségbiztosítása,
-
nem naprakész a könyvelésben és/vagy könyvelési hibákat vét,
-
nem követi le automatikusan és nem informál azonnal a várható jogszabályváltozásokról,
-
BÁRMIÉRT is elégedetlen vagy vele.
A JÓ könyvelő nem így működik!
Keress meg minket MOST!
Kérj egyéni ajánlatot!
Kifejezetten a fuvarozó, szállító vállalkozásokra szakosodtunk.
-
könyvelés, bevallások, cégalapítás
-
jogszabályok lekövetése, informálás, elérhetőség
-
bérszámfejtés, dolgozók ki- beléptetése
-
speciális munkaügy
info@fuvarozokkonyvelese.hu | +36 70 391 2885